04-8623901

חייגו לקביעת תור והתייעצות

053-4972440

שלחו לנו וואטסאפ

מייל

1818marpea@gmail.com

בס"ד 

דניאלה שפי נטורופתית - מומחית לרפואה טבעית וקנדידה

בדיקה עם מכשיר "ביקום" – אירדיולוגיה - צמחי מרפא - ריפוי בתזונה – סי.בי.טי. - הומיאופתיה

אודות דניאלה שפי - אלכימאית טבעית
רפואה טבעית - כי זה טבעי להיות בריא

אודותי

שמי דניאלה שפי, ד"ר לרפואה טבעית ND, בעלת המרפאה "רפואה וגאולה" המתמחה מזה 30 שנה ברפואה טבעית באנשים הסובלים מבעיות קנדידה, בעיות במערכת העיכול, בעיות עור ועוד.

לאורך השנים אלפי מטופלים שלנו החלימו בזכות האבחון מדויק וטיפול מותאם אישית.

מי אני?

נולדתי בקרואטיה, גדלתי בגרמניה ולישראל עליתי בשנת 1990. את הקריירה בתחום הרפואה הטבעית (נטורופתיה) פיתחתי בגרמניה. למעשה כבר בגיל 6 רציתי להיות רופאה. כאב לי לראות בני משפחה חולים סובלים ורציתי ללמוד לרפא, כדי שאף אחד לא יצטרך לסבול.

בגיל 17 עשיתי צום מים של 19 יום (כן זה אפשרי!) כדי לדעת ולהבין איזה כוח ריפוי יש לצום וללמוד על הגוף. במהלך השנים התנסיתי בהמון שיטות תזונה לריפוי הגוף כמו רואו פוד, אטקינס דיאט, טבעונות, פלאו, הפרדה בין פחמימות לחלבונים ועוד.

בלימודיי פרחי הבאך ניסיתי את כל תמציות הצמחים הקיימות ואני יודעת בזכות זאת כיצד הן משפיעות על ריפוי הגוף וכיצד הן עובדות. נטלתי אינספור צמחי מרפא למטרות שונות, עברתי שטיפות מעיים וניקוי רעלים בכל מיני שיטות.

כחלק מהשאיפה התמידית למקצועיות אני מנסה ומתנסה בכל שיטת ריפוי וטיפול שאני לומדת. רק לאחר שניסיתי אותן על עצמי ורכשתי ניסיון אישי, אני יכולה להחליט מה באמת עובד ויכול לרפא את המטופלים שלי.

אני מאמינה שהניסיון האישי נותן לי את היכולת להבין באמת מה המהות של כל חומר ושל האפשרויות הטיפוליות באמצעותו.

הניסיון בישראל

בשנות ה-90 הרפואה הטבעית היתה בתחילת דרכה. כשנה וחצי לאחר שעליתי לישראל פתחתי קליניקה לטיפול באמצעות מכשיר הBicom (ביו רזוננטס – מכשיר תדרים) המאפשר לגלות איזה איבר לא מאוזן ומה הסיבה לחוסר האיזון. ההצלחות הראשונות הגיעו מהר מאוד ונתנו לי המון מוטיבציה להמשיך ולפתח את שיטות הטיפול הטבעי במטופלים בישראל.

תוך כדי העבודה הבנתי שאין שיטה אחת שמכסה את כל הצרכים הרפואיים של המטופלים והמשכתי לחקור וללמוד את עולם הרפואה הטבעית, כדי להעניק למטופלים שלי טיפול מותאם אישית.

דניאלה שפי מומחית מס'1 באבחון וטיפול בקנדידה בישראל

בשלהי שנות ה-90 גיליתי את נושא הקנדידה, שבאותה תקופה כמעט ולא היה מוכר. הקנדידה הוא זיהום פטרייתי שעלול לפגוע במערכות שונות בגוף. את הקנדידה לא תמיד ניתן לאבחן באמצעים של

הרפואה הקונבנציונלית ולכן הרבה אנשים סובלים במשך שנים מתסמינים קשים, שאינם מטופלים כראוי.

ראיתי שהקנדידה היא בעיה נפוצה, לא מוכרת ולא מאובחנת. חקרתי והתעמקתי בנושא אבחון וטיפול בקנדידה והתסמינים הרבים שמלווים את מי שסובל ממנה.

חיפשתי מידע ותשובות בכל העולם, במעבדות שונות, אצל מיקרוביולוגים, רופאים, מטפלים, מומחים המתעסקים בקנדידה ובסופו של דבר הגעתי למעבדה מיקרוביולוגית גדולה בגרמניה, שהתמחתה גם בזיהומים פטרייתיים קנדידה. טסתי למעבדה ועברתי השתלמות אישית עם הד"ר והצוות המנוסה והמקצועי על אבחון וטיפול בקנדידה.

חזרתי לארץ עם הרבה ידע. יותר ויותר אנשים הגיעו לטיפול. ראיתי אלפים של מטופלים עם קנדידה, מקטנים למבוגרים ואת הידע האמיתי רכשתי דרך העבודה היומיומית שלי איתם. המשכתי ואני עדיין ממשיכה ללמוד ולקרוא כמעט כל ספר מקצועי שהתפרסם באנגלית ובגרמנית.

בעקבות כך פתחתי מעבדה פרטית לאבחון זיהומי קנדידה (זיהומים פטרייתיים). המעבדה הייתה ממוקמת בבית החולים "אלישע" בחיפה וסיפקה בדיקות לרופאים, מרפאים, וכמובן לאנשים פרטיים. המעבדה פעלה מעל ל-20 שנה ונסגרה כאשר בית החולים נמכר.

אני מוכרת בישראל בתור ה-מומחית לקנדידה. לא פלא, כי חוץ ממני אף אחד לא ממש מתלהב מפטריית הקנדידה. הקנדידה ואני מנהלות מערכת יחסים ארוכה מאוד, כבר 30 שנה, ולא נראה לי שזה הולך להשתנות בזמן הקרוב.

ארגז הכלים לטיפול ברפואה טבעית

ככל שראיתי וטיפלתי ביותר מטופלים כך הבנתי שהטיפול צריך להיות הוליסטי ולכלול מענה גוף ונפש. הרחבתי את ארגז הכלים שלי וכיום אני יכולה לאמר באמונה שלמה שיש לנו במרפאה את המענה השלם למגוון רחב מאוד של מחלות וסימפטומים. לארגז הכלים שלי >>

הטיפול מתחיל באבחון יסודי ומדויק וניתוח בדיקות מעבדה. ארגז הכלים שלנו לטיפול מגוון ויכול לכלול אחד או יותר מהטיפולים הבאים: צמחי מרפא, ריפוי בתזונה, אירידיולוגיה, קינסולוגיה ומוח אחד, הומאופתיה קלאסית, פרחי באך, אימון אישי, CBT, רפואת הנפש לפי שיטת הרב יצחק גינזבורג, אימון זוגי – גישור והדרכת הורים.

"רק מי שבאמת רואה אותך יכול באמת לעזור לך"

במרפאת רפואה וגאולה אנחנו רואים את המטופל כמכלול של גוף ונפש ולא רק כחולה עם בעיה בריאותית.

ארגז הכלים שלי

איבחון וטיפול בזיהום פיטרייתי - קנדידה

כשהגעתי לישראל (1990) כמעט לא היו מרפאים טבעיים. הרפואה הטבעית היתה בתחילת דרכה.

כשהבנתי שקיימת בעיה ושמה קנדידה כמעט אף אחד לא ידע על מה אני מדברת, גם אני עדיין לא ידעתי.

ניסיתי לשלוח מטופלים לקופ"ח לעשות בדיקת צואה לקנדידה אך כולם חזרו אלי ואמרו לי שלא קיימת בדיקה כזו.

בהתחלה חשבתי שאין פתרון ושגם אני כמו אחרים אתעלם מהקנדידה. אך הגורל שלי היה שונה והגיעו אלי אחד אחרי השני מטופלים עם קנדידה שסבלו מעייפות, בטן נפוחה, גרד וכו'. כמו מגפה…בסוף התיאשתי והרמתי את הכפפה.  האם ממש רציתי? לא. אך לא היתה לי ברירה.  ראיתי שהקנדידה היא בעיה נפוצה שעדיין אינה מוכרת וללא פתרון וככל שניסיתי להתחמק ממנה קיבלתי יותר סימנים שזהו היעוד שלי.

התחלתי לחפש בכל העולם : במעבדות שונות, אצל מיקולוגיים, רופאים, מטפלים , מומחים המתעסקים בקנדידה. מצאתי אותם בהשגחה פרטית בגרמניה במעבדה מיקרוביולוגית גדולה רשמית שמעבר לכל הבדיקות השגרתיות התמחתה בזיהומים פיטריתיים, קנדידה . אחד המנהלים היה – Dr.  Dirk  Kuhlmann   בין המומחים הגדולים, פרסם ספר בשם: Die Pilz- Invasion   (התקפת הפטריות) ,כמובן שקראתי אותו אבל לקרוא ספר זה לא מספיק. טסתי למעבדה ועברתי השתלמות אישית עם הד"ר וצוות מנוסה ומקצועי על אבחון וטיפול בקנדידה כולל ריפוי עם תרופת ניסטטין (Nystatin) פנימי וחיצוני.

עולם שלם נפתח בפניי. ראיתי שהנושא רציני מאוד והרבה יותר מורכב משחשבתי, באמת מדובר על מגיפה, מגיפה שקטה שלא כ"כ מפורסמת. חזרתי עם הרבה ידע. התחלנו לערוך ימי עיון, סמינרים, כתבות ואפילו הבאנו את Dr.Kuhlmann  לישראל. הוא העביר סמינר של יומיים בתירגום סימולטני שערכנו בחסות סולגר. הסמינר הראשון בישראל בנושא הקנדידה!

הסימפטומים של הקנדידה דומים לתופעות אחרות ולהתחיל לטפל בהם בלי ניסיון ובלי בדיקה לא הייתה אופציה מבחינתי.

 Dr.Kuhlmann עזר הרבה ולימד אותי ואת בעלי את השיטה. המעבדה נולדה והתפתחה למעבדה היחידה בארץ שמתמחה בזיהום ואבחון קנדידה.

יותר ויותר אנשים נבדקו, יותר ויותר אנשים הגיעו לטיפול. ראיתי אלפים של מטופלים עם קנדידה, מקטנים ועד מבוגרים, ממקרים קלים ועד קשים – ואת הידע האמיתי רכשתי דרך העבודה היומיומית שלי איתם.

המשכתי ללמוד וקראתי כמעט כל ספר מקצועי שהתפרסם באנגלית וגם בגרמנית, יש לי ספריה מכובדת על נושא הקנדידה ועדיין אני ממשיכה לחקור את הפטריה המסתורית הזו.

 המורים הגדולים שלי הם Prof.Dr.med. Siegfried Nolting  מומחה מוכר וענק בתחום זיהומי הקנדידה. הוא אמר את המשפט המפורסם כי הטענה שלכולם יש קנדידה , מזמן שייכת לארגז של טעויות רפואיות”. הספרים המקצועיים שפרסם על הקנדידה נותנים לי את הכלים להבין את התופעה לעומק.

אני לומדת עדיין גם מ-Hans Rieth   Professor  Dr  med Dr. med . vet  אחד המיקולוגיים  המובילים בגרמניה. פעם בראיון לעיתון  "Zeitschrift fur Umweltmedizin "  שאלו אותו אם באמת אפשר לקבוע שלכולם יש קנדידה .  הוא ענה חד משמעית ש " זה שטויות. לא לכולם יש זיהום פטרייתי, ולנושא חשוב זה אין עדיין את המקום שמגיע לו ברפואה ".

שניהם פרסמו המון ספרים ועבודות  , כולל מחקרים על הקנדידה , שאני עדיין קוראת ומחכימה מהם. כשרוצים באמת לדעת, כדאי ללכת לטופ שבטופ.

BICOM BIORESONANCE

מרפא צריך הרבה כלים על מנת לאבחן ולעזור. הכלי העיקרי שלי לאבחון הוא המכשיר הגאוני “BICOM” האהוב עליי.

אני חברה באגודה הישראלית של אנשי ה- BICOM  וחברה בחברת " REGUMEDD " – חברה גרמנית המייצרת את מכשירי ה-BICOM  ועורכת סמינרים לגבי חידושים ומחקרים חדשניים על עבודת תדרים אלקטרו-מגנטים.

הביקום הוא פטנט גאוני של מדענים גרמניים, מבוסס על חוקי פיזיקה ורופאים קונבנציונאליים רבים משתמשים בו בגרמניה.

אני עובדת עם שיטת BIORESONANCE  כבר מעל 28 שנה.  עם ה-BICOM  אני עושה סקירה מהירה על  כל איברי הגוף ורואה מה מצבם האנרגטי. לא תמיד המטופלים יודעים מהו המקור לסימפטומים אותם הם חווים. עם ה-BICOM  אפשר לגלות איזה איבר לא מאוזן ומה הסיבה לחוסר האיזון. יש לי הרבה אמפולות עם אינפורמציה של וירוסים, חיידקים , חיסונים, אלרגנים , מתכות כבדות וכו'  אותם אני מחברת למכשיר. בעזרת אלקטרודות אני רואה איזה חומר מחליש את האיבר העמוס . האבחון הוא פשוט, לא כואב , לא פולשני ,לא מציק ומתאים לכולם (מלבד אנשים עם קוצב לב).  אבחנתי אינסוף גורמים שונים ומשונים המפריעים למערכות שונות. מספר פעמים זיהיתי גם את מחלת הסרטן אצל אנשים שלא ידעו זאת בכלל.. אחד מהם ניצל ברגע האחרון מניתוח חרום.

כמובן שאני תמיד מבקשת בדיקות רפואיות המאשרות תהליכים פתוגניים ודלקתיים שאני מזהה באמצעות ה-BICOM  .ככה הצלחתי לגלות אבנים בכיס המרה, מיומות, ציסטות, גידולים, דלקות, זיהומים ואפילו שברים. גם תוספי מזון ופורמולות צימחיות אפשר לבדוק , ולראות מה מאזן את האיבר – הכל דרך תדרים אלקטרומגנטים. נקי. פשוט. מדויק.

כמובן שהמכשיר הוא רק אמצעי לזיהוי מקור הבעיה. חשוב מאוד לדעת לפרש את המידע נכון ויכולת זו מגיעה ביחד עם הניסיון.

28 שנה של ניסיון עם ה- BICOM  בהחלט עזרו לי להסתמך על התוצאות ולהגיע לאבחון מדויק.

אני לא יכולה לתאר לעצמי עבודה בלעדיו. למדתי על ה- BICOM  אצל IVAN RECHNITZER  ז"ל, מרפא מפורסם וה "אבא" של ה "BICOMISTIM"  בישראל .

 

צמחי מרפא

האהבה הגדולה שלי. צמחי מרפא הם מרתקים ומעניינים. 

יש הרבה צמחים והרבה מה ללמוד אודותם. כל צמח עם הסגולה המיוחדת שלו. הרפואה הקונוציונאלית מייצרת תרופות כימיקליות, הרפואה הטבעית משתמשת בתרופות טבעיות.

לא תמיד צריך להשתמש בתרופות אבל כשצריך אני מעדיפה קודם כל תרופות טבעיות. לפעמים אין ברירה וצריך תרופות כימיות, אך פעמים רבות קיימים תחליפים טבעיים טובים יותר לגוף. צמחי המרפא הם תרופות המשפיעות על הגוף ומרפאות אותו, זה בדוק ומוכח, מתנה משמיים.

אני עובדת הרבה עם צמחי מרפא ורואה רק ברכה בעבודה איתם. כל מטופל שבא אליי באופן אישי לקליניקה מקבל את הפורמולה המתאימה לו, לסימפטומים ולצרכים שלו. כמעט לכל סימפטום, הפרעה או חוסר איזון ,יש צמח מאזן, מרגיע ומרפא.

ריפוי בתזונה

אין כמעט ריפוי בלי שינוי תזונתי.

לפעמים אנשים מחפשים פתרונות בלי לגעת בגורם המחלה, כי זה מחייב אותם לעשות שינוי. השינוי לא יכול להתבצע לטווח הארוך ללא שינוי בתזונה. התזונה בונה את הדם שלנו, הרקמות, העצמות, השיניים, התאים, הציפורניים, השיער, האיברים השונים והעצבים. התזונה בונה אותנו.

תזונה בריאה = בריאות.

תזונה לא בריאה = בעיות.

הפרסומות מטשטשות את האמת הפשוטה הזאת, אך את הגוף אי אפשר לרמות. מה שמכניסים לפה לא נעלם בתוך "חור שחור". הוא תמיד ישפיע בצורה זו או אחרת, לטוב או לרע.

יש הרבה שיטות בעולם התזונה אך השיטה הטובה ביותר לטעמי היא השיטה שמתאימה לאותו אדם ולצרכיו האמיתיים. תזונה נכונה אמורה לאפשר לגוף לתקן ולרפא נזק עד לכדי התחדשות התאים שנפגעו. תזונה נכונה מאפשרת לרעלים לצאת מהגוף, מרגיעה דלקות ומשפרת מצב רוח, ריכוז וזיכרון. תזונה נכונה אמורה לתת לאדם אנרגיה, מרץ, חיוניות והגנה מפני מחלות.

טבע הגוף להיות קל, חזק ושרירי. אדם שלא מרגיש טוב אחרי אוכל כנראה שלא אוכל את מה שבאמת צריך. אני מבלה לילות שלמים בצפייה בהרצאות של מרצים בכירים מכל העולם, תמיד יש מה ללמוד אך דבר אחד בטוח: האמת לא משתנה, לפעמים צריך לגלות אותה שוב ושוב.

רוב המחלות היום מגיעות מהמוכנות "לבלוע את הרעל בגלל הסוכר שעוטף אותו" (ביטוי של הרבי מלובביץ')

ריפוי בתזונה הוא גם ללמד איך, מה ומתי לאכול.

יש המון גישות לתזונה, אבל למדתי להיות גמישה עם המטופלים ולהתאים להם תזונה אישית, תזונה שהכי מתאימה למצב הבריאותי ולצרכים שלהם, לאופי ולהעדפותיהם.

ניתוח בדיקות מעבדה - בדיקות דם

גם את זה למדתי פעמיים. פעם אחת אצל ד"ר רדנר ופעם אחת אצל ד"ר אלכס ארדיטי קרדיולוג בכיר ומומחה לאנטי איג'ינג.

בדיקות דם של קופ"ח נותנות המון אינפורמציה אם יודעים לקרוא אותן נכון. התפיסה שהכל בסדר כל עוד התוצאה בטווח היא לא מדוייקת. אפשר לזהות על איזה מסלול האדם נמצא ואיזו מחלה הוא מפתח גם אם התוצאות בטווח כביכול.

אני תמיד מבקשת ממטופליי לראות את בדיקות הדם שלהם כיוון שאני מקבלת גם דרכן אינפורמציה חשובה.

אירידיולוגיה

למדתי אירידיולוגיהשנה אצל שלומית תמיר (אירידיולוגית מפורסמת בישראל) ושנה נוספת אצל דר. פנינה שני.

" אני רואה לך בעיניים.. רואה את הכל.."

אירידיולוגיה זהו כלי מדהים לאבחון.  קשתית העין הינה מפה של הגוף ושם ניתן לזהות תהליכים פתוגנים/ דלקתיים ברקמות האיברים השונים. ניתן לראות גנטיקה , טייה, דלקת, מצבים נפשיים , נטייה לתולעים ולפטריות, גידולים שונים, זיהומים וכו'. 

אם אני מזהה בעין חשד למשהו רציני יותר, אני ממליצה המלצות לעשות בדיקה יותר מעמיקה. למשל , האם צריך לבצע CT  או בדיקות אחרות נוספות. דווקא האנשים שבדיקות הדם שלהם תקינות או גבוליות הם אלו שמגיעים אליי לאבחון.

קינסיולוגיה ומוח אחד

למדתי במשך שנתיים קינסיולוגיה ומוח אחד אצל חני פרימר, מורה מוסמכת וותיקה ,אשר לימדה את השיטה המקורית מקליפורניה.

שיטת איבחון וטיפול דומה ל -BICOM , רק ללא מכשיר ה- BICOM  . האבחון קורה באמצעות התנגדות השרירים ומאפשר תשאול מפורט ומדוייק.

בתי היתה עבורי שפן הנסיונות הראשון שלי. בתקופה שבה למדתי את הנושא היא הייתה מכורה לשוקולד וכל יום סיימה לפחות חפיסת שוקולד אחת. היא בקשה ממני טיפול ,ולאחר טיפול אחד – הפסיקה לאכול שוקולד!! הייתי המומה, היא לא. היא נותנת בי הרבה אמון, גם אם אני מגיעה עם השיטות הכי לא קונבציונאליות .

הומאופטיה קלאסית

שיטה מנצחת. אני אישית ובני משפחתי משתמשים בהומאופטיה מעל 30 שנה, אין לה תחליף.

אני לא אוהבת להגזים אבל ביננו הומאופטיה היא כמו קסם, בתנאי שהתכשיר מותאם בצורה מדויקת לאדם.

הומאופטיה עובדת על רובד מנטלי, רגשי, נפשי וגופני. השינוי והריפוי קורה בכל הרבדים. אם התכשיר מתאים רואים שינויים דרמתיים, אם התכשיר לא מתאים – לא קורה כלום. אני נותנת הומאופטיה לפעמים לפני הטיפול (תזונה, צמחים וכו') ולפעמים אחריו, תלוי במצב.

הומאופאטים קלאסיים משתמשים אך ורק בהומאופטיה וזה בסדר, אבל הניסיון לימד אותי להיות גמישה ולהשתמש בכל שיטה שיכולה לעזור לאותו האדם במצב בו הוא נמצא עכשיו.

פרחי באך

למדתי פרחי באך לפני כ-30 שנה–  הם עובדים בפירוש ואני מאוהבת בהם. לפרחי הבאך יש יכולות לפתוח חסימות רגשיות כמו : חרדות,ייאוש, מתח, לחץ, שליליות, אובססיביות, חוסר בטחון עצמי, רגשי אשמה , חוסר כח רצון, ליקויי למידה , התמכרויות, דכאון, עייפות נפשית, דאגות, טראומות, כעסים, עצבנות וכו..והכי חשוב זה באמת עובד! לא ממכר, לא מזיק, לא יקר .

מטופלים הצליחו להוריד תרופות קבועות , להשתחרר מחרדות ודיכאונות.

פרחי באך מתאימים בנוסף לבעיות פסיכוסומטיות – בעיות ששורשן על רקע רגשי/נפשי.

ילדים הפסיקו להרטיב בלילה ונשים נכנסו להריון. תלמידים הסתדרו ללא רטלין ומגרנות כרוניות נעלמו. 

גם אלרגיות נעלמו וכאבים בקיבה נרגעו.

השיטה מתאימה ל: תינוקות, ילדים, מבוגרים ונשים בהריון. צריך לנקוט משנה זהירות עם הפרעות פסיכיאטריות כמו: סכיזופרניה , מאניה דיפרסיה וכו'.

את פרחי הבאך לימדתי הרבה שנים בבית ספר לרפואה טבעית שהיה לנו , ו-10 שנים במכללת

יד – נתן בעכו.

אני אוהבת לחלק את הידע שלי, והתלמידים שלי תפסו מהר מאוד את השיטה המקורית של ד"ר באך שאפשר לתמצת אותה באמירה קצרה מתוך החסידות :

" חושך לא מגרשים עם מקלות, אלא קצת אור דוחה הרבה מן החושך ".

אנטומיה, פתולוגיה, ופזיולוגיה

כמובן שלמדתי : אנטומיה, פתולוגיה, ופזיולוגיה של הגוף  .פעם אחת אצל ד"ר גידי שחר ופעם אחת אצל ד"ר יונתן קריספל . זה הבסיס להכל. בלי לדעת איפה ממוקם הכבד , איפה ממוקם הלבלב או איברים אחרים בגוף קצת קשה לעבוד,לא? לא רק את מקומם צריך לדעת, גם את תפקידם ואת התהליכים הביוכימים המתרחשים במערכות השונות בגוף שלנו. נוסף לזה חייבים לדעת את התמונות והסימפטומים של המחלות השונות.

אימון אישי

למדתי אימון אישי שנה שלמה אצל הרב ערד על פי יסודות החסידות.

האימון הוא שיטה מבורכת ומעשית איך לזהות את המקור למצבים פנימיים הגורמים לנו סיבוכים פנימיים וחיצוניים, איך לצאת מהם ולרכוש חשיבה, תפיסה והתנהגויות מתוקנות.

רק ההשתתפות בשיעורים אלה גרמה לי מהפכה פנימית. רכשתי את כל הכלים כדי לגלות איפה האדם תקוע ריגשית וכיצד ניתן לעזור לו, מה ה"גלות" הפנימית שלו ואיך הוא יכול להשתחרר מהעבדות ומהשיעבוד הפנימי שלו (כמו התמכרויות לחומרים, מצבים, יחסים, דמיונות וכו'.)

CBT

למדתי שנתיים -Cognitive behavior therapy- CBT (תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית). זה הדובדבן שבקצפת. שיחרור מחרדות, רגשות אשמה, דכאונות, OCD , הרגלים לקויים, התנהגות הרסנית וכו'. אין סוף כלים לאבחון וטיפול של מצבים נפשיים לא מתוקנים ברובד הכי פנימי ואמיתי שיש. זוהי אחת השיטות הטובות לקאוצ'ינג.

רפואת הנפש לפי שיטת הרב גינזבורג

למדתי שנתיים "רפואת הנפש " על פי חסידות חב"ד .

הרב יצחק גינזבורג מפורסם בזכות הידע העמוק שלו בתחומי רפואת הנפש בקבלה.  כולם מדברים על הנפש, אך אף אחד לא ראה אותה ..אז איך מטפלים בה? מסתבר ש'היצרן של הנפש' יודע הכי טוב איך מטפלים בנפש. הוא לא רק יצרן, הוא גם מלמד את חכמתו על פי הקבלה לכל אלו שרוצים ללמוד ממנו. האם ידעתם? תורתו וחכמתו אקטואליים תמיד.

מסתבר שגם לנפש יש מבנה מדויק ושלכל ההתרחשויות בה יש מקור מוגדר – איפה שה' נמצא. יש סדר מסויים, גם בנפש. אפילו במצבים הכי כאוטיים בנפש יש סדר. אין מקריות או בלאגן בנפש , זה רק נראה כך לעין חסרת עומק ודיוק.

ה"יצרן " נתן ביחד עם הנפש את ההוראה איך לנתח ולטפל בה נכון. צריך להיות מורה דרך אמיתי על מנת לטפל בבעיות וחסימות נפשיות בצורה נכונה. רק כשרואים את כל התמונה אפשר לעזור באמת.  כשמנתקים את הנפש משורשה ומסתכלים עליה בתור פרט יחיד ומופרד זה לא יכול להביא את התיקון האמיתי.

טיפול הוליסטי כולל את הגוף ואת הנפש.  לטפל בסימפטומים בלבד מבלי להתיחס למצב הנפשי זה לא מספיק ולא נכון. ללמוד את רפואת הנפש זה הכרחי על מנת להיות מטפל הוליסטי אמיתי.

הקורס נתן לי את הידע על מבנה הנפש , על הכוחות הטמונים בה ועל מטרתם. על המקורות להתנהגויות לקויות ואיך לזהות את הסימפטומים.

אימון זוגי - גישור  

את מיומנות האימון הזוגי למדתי אצל הרב ערד. מה אגיד לכם , אם כולם היו לומדים את זה , לא היו גירושין. או כמעט לא..

אימון זוגי נותן הבנה עמוקה וחדה על הזוגיות , ידע המאפשר לנו לראות ולהבין מה באמת עומד מאחורי קונפליקטים בזוגיות, מדוע קורים, ומה עלינו לתקן.

לעיתים מסתתר מאחורי הדכאון של המטופלת בעיה חמורה בשלום הבית. לפעמים ההתחשבנות והמתח של הגבר מבוסס על חוסר תקשורת עם האישה. כמרפאה אני צריכה לזהות בעיות שהמטופל אינו יודע בעצמו , לשים אותן על השולחן ולמצוא פתרון, אפילו אם הגיעו "רק" בעקבות עצירות כרונית.

אימון הורים

קשה מאוד להכיר בעובדה שהכאב והצער בילדות הם המקור להפרעות רבות אצלנו היום, ושהמקור להפרעות רבות אצל ילדינו הוא החינוך הלקוי שלנו.

הקורס נתן לי את הכלים הכי חשובים להבין את נפש הילד ואת הצרכים האמיתיים שבונים אותה נכון חיובי וחזק. הקורס עזר לי מאד להביא ולעזור למטופלים הקטנים שלי עם פרחי הבאך, הומאופטיה או כל דבר אחר.

בדיקת קנדידה ביתית - פיענוח במעבדה

אתם מבצעים את הבדיקה בנוחיות ביתכם, השליח מגיע לאסוף למעבדה והתשובה אצלכם תוך שבועיים.

Call Now Button
×
דילוג לתוכן